Papež František k postní době

22.2. 2021 Autor Ludmila Musilová Komentáře Komentáře (0) Kategorie Články Hodnocení 0.00 Přečteno x335

POSELSTVÍ PAPEŽE FRANTIŠKA K POSTNÍ DOBĚ (ze stránek Cirkev.cz)
Zamyšlení nad postní dobou jako časem obnovení víry, naděje a lásky.

NECHTE SE PROMĚNIT POUŠTÍ (promluva z neděle 21. 2. 2021 - celý text zde)
Během postní doby Duch svatý zve i nás, abychom jako Ježíš vstoupili do pouště. Nejedná se, jak jsme viděli, o fyzické místo, ale o existenciální dimenzi, ve které jde o ticho a naslouchání Boížmu slovu, aby se v nás dovršilo pravé obrácení. Nemějte strach z pouště. Vyhledávejte čas modlitby. Hledejte ticho, které do nás vstupuje. Nemějte strach. Jsme povoláni chodit po cestách Božích a obnovit náš křestní slib. Zříci se satana, všeho, co koná a všech jeho pokušení. Číhá tu nepřítel. Buďte pozorní. Nikdy s ním neveďte rozhovor. Svěřme se do mateřské přímluvy Panny Marie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POSTNÍ MARATON v naší farnosti
Kdo by se chtěl zapojit do služby "jednoho dne modlitby a postu", může se zapsat (pouze iniciály nebo křestní jméno) do tabulky ZDE.
Letošní půst s modlitbou můžeme prožívat především za těžce nemocné a umírající, za lékaře a zdravotní sestry, za politiky (nejen v ČR, ale kdekoli na světě). A konečně i za to, abychom využili tento čas pandemie ke změně života, k prohloubení solidarity s druhými. Jak řekl papež František: "Daleko větší tragédie, než je tato pandemie, by bylo promrhat tento čas", a jinde: "Z této pandemie máme vyjít lepší, než jsme byli před ní".

P. Angelo

Naléhavý úmysl pp Fr na květen 2021

Fond sv.Vojtěcha pro kněze - str. 1 a str. 2