Děti z 2. MŠ Dobříš mají naše město jako na dlani

22.9. 2017 Autor Ludmila Musilová Komentáře Komentáře (0) Kategorie Články Hodnocení 0.00 Přečteno x1311

2. Mateřská škola v Dobříši (http://www.msdobris.cz/) společně s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové (http://www.nfzz.cz/) a městem Dobříš vytvořila pro děti ještě krásnější školku. Ve středu 20. září 2017 se děti se svými učitelkami, rodiči a významnými hosty sešly u vstupu do školy. Paní ředitelka školy Růžena Chovanečková, paní Zdeňka Žádníková, paní radní Markéta Čermáková, ředitel společnosti Colloredo-Mansfeld pan Michal Pernica a od července nový dobříšský farář Angelo slavnostně odhalili nové obrázky, které nově zkrášlují fasádu mateřské školy. Součástí akce byla i modlitba požehnání, aby děti zakoušely přítomnost dobrého Boha a aby malby přinášely všem radost.

Malba navázala na projekt z roku 2010

Již před 7 lety nadační fond vytvořil velkou malbu na fasádě, která nesla motiv „Čtvero ročních období". Tato část doteď zdobí budovu školky.

Nové malby představují naše město

Děti i jejich rodiče odteď budou mít město Dobříš jako na dlani. Nová malba totiž obsahuje obrázky nejdůležitějších míst, které se v našem městě nacházejí. Na fasádě tak najdete budovu radnice, Kopáčkův dům, kostel Nejsvětější Trojice, Zámek Dobříš nebo hrad Vargač. Na malbě se také objevuje spisovatel Karel Čapek.

Děti si samy vymyslely jméno

Autor obrázků, malíř Mgr. Libor Škrlík, myslel i na samotné děti a dal jim velký úkol, měly samy vymyslet jméno postavičky, která jede na malbě pod radnicí města na kole. Děti společnými silami vybraly jméno Dobříšský Všudybýlek.

Pomohlo i město Dobříš

Originální obrázky, které ještě více rozveselily vstup do mateřské školy vznikly jak za pomoci Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové, tak poprvé i za finanční podpory města Dobříše / grant 40.000,-Kč/ a díky finanční sbírce rodičů / 14.000,-/. Dík patří zejména manželům Vokurkovým, kteří věnovali částku 5000,-Kč.

A.S.