Den nemocných

26.1. 2009 Autor Michal Němeček Komentáře Komentáře (0) Kategorie Pastorační centrum Hodnocení 0.00 Přečteno x1873

Ježíš uzdravuje!

Taková hesla se nám dnes derou k uším a jsme na ně docela opatrní. Ale Ježíš opravdu uzdravuje. Před rokem jsem intenzivně zakusil Boží dotek skrze svátosti. Uděloval svátost nemocných našemu dlouholetému varhaníkovi, který ležel v nemocnici s velmi vážným onemocněním srdce

 

foto m. Němeček

a již nějakou dobu se cítil velmi zle. Návštěva proto byla krátká. Pomodlili jsme se a přijal svátost nemocných. Pak jsme se spěšně rozloučili... Za nedlouho jsem se s ním znovu potkal, tentokrát již doma. Hned mne zdravil a říká: „Víte, že ta svátost nemocných mne do rána postavila na nohy!?" a usmíval se. Věděli jsme, že stav je i nadále vážný, ale byl to čas, který mu byl dán od Boha navíc.

Proto si velice vážím modlitby, požehnání a především svátostí, kterými se nás Bůh dotýká. Důvodem pro přijetí svátosti nemocných je "nebezpečí života" způsobené nemocí nebo stářím (CIC Kán. 1004). Před jejím přijetím je třeba se připravit svátostí smíření (stačí týden či dva dopředu). Někdy sami váháme, zda je náš stav vážný nebo se jen cítíme špatně. I v takovém případě není nutné hned sahat po svátosti nemocných, ale je to důvod k osobní modlitbě a ke kněžskému požehnání.

Všechny vás, kteří se cítíte nemocní, zvu na sobotu 7. února do Pastoračního centra, kde budeme od 9 hod. slavit mši svatou spojenou s udílením svátosti nemocných. Zveme také k přijetí požehnání a ke společné modlitbě za uzdravení, posilu a Boží přítomnost. Naším hostem bude P. Mgr. Ondřej Pávek z Prahy, který po mši svaté se s námi podělí o krátké slovo.

Za farnost P. Michal Němeček, Za Farní charitu Jana Svobodová