Brigáda v kostele

5.10. 2012 Autor Ludmila Musilová Komentáře Komentáře (0) Kategorie Kostel Dobříš Hodnocení 0.00 Přečteno x2080

V neděli byla oznámena brigáda, která má za cíl vymalování presbytáře dobříšského kostela. Bližší informace k této brigádě poskytl Jan Lachman, který ji koordinuje:

Co se na brigádě bude dělat?
Původně se plánovalo otlučení stávající omítky a nahození nové. Nakonec jsme se ale rozhodli pro jednodušší postup - oškrábání omítky, natření speciálním nátěrem, který omítku chemicky stabilizuje, a vymalování. Při brigádě se omezíme na prostor presbytáře. Práce budeme provádět do výšky cca dvou metrů.

Kdy brigáda bude?

Brigáda by měla proběhnout ve třech dnech: ve čtvrtek 11. 10. od 18.00 (do cca 21.00) je v plánu oškrabání omítky a nátěr, v pátek 12. 10. od 17.00 se bude štukovat a v sobotu 13. 10. od 9.00 se bude malovat a uklízet. Po odborné stránce bude práce koordinovat Josef Rendl.

Jak se na brigádu přihlásit?
Hlásit se na brigádu (na jeden, dva nebo všechny tři dny) se můžete na rozpisu vystaveném vzadu v kostele. Můžete se také přihlásit v kanceláři farnosti, tel. 602 308 881.

Co si vzít s sebou a kam přijít?
Na první den vezměte špachtli a malířskou štětku, druhý den hladítko a třetí den malířskou štětku. Pokud nemáte vlastní nářadí, nevadí, v určitém množství bude k dispozici. Přijďte přes sakristii přímo do kostela. Občerstvení bude každý den zajištěno.

Díky za ochotu a pomoc!