Pozvání na Dobříšské záření 2010

5.9. 2010 Autor Ludmila Musilová Komentáře Komentáře (0) Kategorie Pastorační centrum Hodnocení 0.00 Přečteno x1972

autor plakatu Frantiska VandasovaStalo se již dobrou tradicí, že po prázdninách v měsíci září nabízíme široké veřejnosti kulturní charitativní festival "Dobříšské záření, který již více jak 10 let připravuje naše farnost společně s evangelickou farností v Dobříši. Také letos jen na co se těšit:

Festival bude zahájen v pátek 10. 9. v 19.00 vernisáží výstavy akademického malíře Miro Pograna „JAPONSKO V SRDCI", poté zveme všechny na společenský večer - vše v Pastoračním centru sv. Tomáše.
V neděli 12. 9. v 17.00 hodin Vás zveme do kostela Nejsvětější Trojice na koncert komorní hudby v podání hudebního souboru MUSICA PODBERDENSIS.

Pro ty, kdo dávají přednost živějším rytmům, nabízí festival koncert folkrockové skupiny TRABAND - v Kulturním domě v pátek 17. 9. v 19.00 hodin. Vstupné je 150 Kč a vstupenky si můžete předem zakoupit v Informačním středisku v Dobříši.

Pohádka, hry a soutěže - to vše se skrývá pod názvem NEDĚLE NEJEN PRO DĚTI, opět na zahradě evangelické fary 19. 9. od 15.00 hodin. Představení s názvem „Bajky" dětem zahraje nám dobře známé divadlo STUDNA.

A také něco na vážnější téma nebo spíše k diskutování: je připraven VEČER S HOSTEM, tentokrát „o médiích křesťanů" s P. Martinem Holíkem, ředitelem Radia Proglas a spoluzakladatelem TV Noe: ve čtvrtek 23. 9. v 19.00 hodin v Pastoračním centru sv. Tomáše.

Letošní festival bude zakončen koncertem DANY KRAUSOVÉ v úterý 28. 9. v 19.00 hodin v evangelickém kostele, kde zazní sefardské i jiné písně s kytarou.


Vyberme si některou z nabídek, výtěžkem z festivalu tak podpoříme Farní charitu ve Starém Kníně, která poskytuje sociální péči v celém našem regionu lidem potřebným, včetně azylu maminkám s dětmi, když se dostanou do tísně.

Za přípravný tým DZ
Jana Svobodová