PÁRTY KŘESŤANSKÉ PARTY

11.12. 2008 Autor Helena Kylarová Komentáře Komentáře (0) Kategorie Články Hodnocení 0.00 Přečteno x2093

V uplynulých dvou měsících jsem měla příležitost účastnit se několika akcí určených pro mladé lidi. Počínaje setkáním mládeže nejen Příbramského vikariátu, které se konalo v polovině října, konče hudebním festivalem VOX 008, uskutečněným v Praze na svátek sv. Cecilie, patronky všech muzikantů.

Dále to pak byl arcidiecézní ples, kde bylo snadné protančit střevíce. Netradiční rocková mše na Dobříši, která oslovila nejen mladší generaci. V pátek 21. listopadu se konala v kostele sv. Václava v Praze -Vršovicích již tradiční Slavnost světla, modlitba v duchu Taizé. Během tohoto období se jistě uskutečnilo mnohem více událostí, ale kvůli tomu pramálu času, které je známé snad všem nám mladým, jsem je nestihla zaregistrovat. Mezi další události společenství víry patří například modlitba u sv. Havla, jež se koná každé třetí pondělí v měsíci. Ačkoliv jsem na většinu setkání jela s dojmem, že tam nikoho nebudu znát, očekávala jsem, že mezi námi bude vládnout příjemná atmosféra. Mé tušení se vyplnilo, ba možná i trochu předčilo mé představy. Bylo poznat, že i když se s mnohými vidíme prvně, máme stejný základ a to mezi námi tvoří pouto. Musím přiznat, že něco mi, jak se lidově říká, sedlo lépe, něco jsem musela nepatrně přetrpět. Asi největší dojem ve mně zanechala Slavnost světla, možná proto, že k tomuto způsobu modlitby mám asi nejblíže. Ano, jistě se divíte, proč mluvím o modlitbě, na plesu člověk není zrovna z důvodu, že by se chtěl modlit, ale přece jen - bylo to setkání, na kterém nás právě víra sbližovala (nehledě na to, že ples byl uveden mší a zakončen
modlitbou). Z jakého důvodu jsem se rozhodla napsat tento článek? Chtěla jsem jen upozornit, že i takovéto aktivity se dějí a že je to zajímavá zkušenost! Ať už vedete s vrstevníky diskusi, ať vytáčíte piruety na parketech, zpíváte, hrajete nebo „pouze" nasloucháte tónům hudby, či se modlíte, jste ve společenství. A to je, myslím, základem naší víry. Obzvlášť pro nás mladé je důležité mít „své lidi, svou partu" a především poznávat nové přátele. Proto se těším na další cyklus událostí, které prožiju s lidmi stejného smýšlení. „Jděte do světa a hlásejte evangelium".
(Mk 16,15- 18) - to je náš hlavní úkol.